Büszkeségeink

Belépés / Log inKlubkiállítás 2012 Eredmények - Clubshow 2012 Results PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Leidl Andrea   
2012. május 24. csütörtök, 14:52

Stella Clark:

...Az általam bírált kutyák magas színvonalúak voltak... ...Összességében egy jól szervezett, kitűnő hangulatú klubkiállításon vehettem részt...

...The dogs judged by me were of high quality... ...In a summary, I could participate at a well organised club show in excellent ambiance...

 

BIS Clubshow 2012.05.26.

BEST IN SHOW

1. New Inspiration Ze Zlate Janly
2. Twinian Lost for Words

Bíró/Judge: Stella Clark (UK)

(foto: Nyitramenti)

20120526_club_bis_cups.20120526_club_bis_cup. 20120526_club_bis_tent
20120526_club_bob.20120526_club_judges

 További képek / Further pictures:
Jantárová hviezda photos
Mador.hu photos

A Hungária Collie Sheltie Corgi Tenyésztők Egyesülete 2012.05.26-án Komáromban CAC Klubkiállítást tartott. Az alábbiakban közöljük az elnöki köszöntőt, a bírónővel készített interjó rövid kivonatát, valamint az eredményeket.

We publish below the president's welcome, the short extract of the interview with judge and the results of the CAC Clubshow held on 26.05.2012 in Komárom (H) by the Hungarian Collie Sheltie Corgi Breeders Association.

Elnöki köszöntő / President's Welcome - Interjú a bírőnővel / Interview with judge - Eredmények/Results Summary

 

Harsányi Péter elnök/president:

Tisztelt kiállítók, klubtagok, kedves vendégeink!

Első ízben köszönthetem Önöket a Hungária Collie Sheltie Corgi Tenyésztők Egyesületének elnöksége nevében.

Mintegy másfél éve a MEOE elnöke és felső vezetése egyértelművé tette,  hogy  az Egyesület gazdasági és szakmai stabilitása érdekében szükségessé vált a fajtaklubok és regionális szervezetek önállósodása. Előző klubunk vezetősége alapos mérlegelés után egy új, önálló  Egyesületet hozott létre, miközben a HCSC  Klubot  közgyűlési határozattal megszüntette. Ma már a MEOE szerződött partnereként, a collie, sheltie, corgi fajták kizárólagos fajtagondozójaként működik Egyesületünk. Tény, hogy ez a szervezeti forma több feladatot, munkát és felelősséget jelent, mint a korábbi, de úgy gondoljuk, hogy az adott helyzetben ezt a döntést kellett meghoznunk. Régi tagjaink mellett már új belépőket is üdvözölhetünk Egyesületünkben, s reméljük ez a tendencia a jövőben is folytatódik.

Klubkiállításunkat a három napos komáromi rendezvény keretein belül rendezzük, a MEOE-val kötött szerződés értelmében az Egyesületünk által gondozott fajták számára.  Mindenki előtt ismert tény, hogy időközben olyan új rendeletek láttak napvilágot, amelyek nehéz helyzetet teremtettek a MEOE és szerződött partnereinek jövőjét illetően. Felesleges felidézni egy több mint 12 éves történet részleteit, annak mai napig is élő kihatásait, következményeit, de tény, hogy a hazai kynológia ismét komoly problémákkal néz szembe. Meggyőződésünk azonban, hogy a MEOE illetékesei és a rendelet alkotói között lesz pozitív végeredményű megegyezés, az Egyesületet és mindennapi kutyás életünket érintő kérdésekben.

Ennek reményében kívánok mindnyájuknak sikeres klubkiállítást, és nagyon kellemes kutyás hétvégét!

Harsányi Péter
elnök

Dear exhibitors, club members, dear guests,

This is the first time that I can welcome you in the name of the Presidium of Hungaria Collie Sheltie Corgi Breeders Club.

About eighteen months ago, the President and top management of MEOE Hungarian Kennel Club made it clear, for the economic and professional stability of the Club, that the independence of the breed clubs and regional organisations became necessary. After careful consideration, previous club’s management has set up a new, independent Club, while the General Assembly decided to stop the MEOE HCSC Club. As a contractual partner to MEOE, our Club is now the exclusive breed manager for the collie, sheltie and corgi. In fact this organisational form means more tasks, work, and responsibility than before but we believe we had to make that decision in that situation. Besides our existing members we now are welcoming new joiners to our Club, and we hope this trend will continue.

We organise our Club Show within the framework of the three-day Komárom shows, for the breeds managed by our Club, under the contract with MEOE Hungarian Kennel Club. Everyone is aware of the fact that in the meantime new regulations have been published; which have created a difficult situation for MEOE’s and contractual partners’ future. Needless to recall the details of a 12-year-old story, its implications still ongoing today, its consequences but the fact is that the Hungarian cynology is again facing serious issues. We believe, however, that we will see a positive outcome as a result of negotiations between MEOE representatives and legal officers, regarding issues affecting the Club and our everyday canine lives.

In hope of the above, I wish you all a successful Club Show and a very pleasant dog weekend!

Péter Harsányi
president

 

Stella Clark (UK):

Kiváltságosnak érzem magam, hogy meghívást kaptam a HCSC 2012 Klubkiállításának bírálatára. Az általam bírált kutyák magas színvonalúak voltak. Amin még javítani lehetne, az a fejarányok és a fülek. A fajtaleírás szerint a collie agykoponyájának és arcorri részének teteje 1:1 arányú, azonban sok kutyánál rövid agykoponyát láttam. A fülek tűzése pedig nem minden kutyánál volt korrekt. Összességében egy jól szervezett, kitűnő hangulatú klubkiállításon vehettem részt, amit ezúton is mindenkinek köszönök.

I feel priviledged to have been invited to judge at the HCSC 2012 Clubshow. The dogs judged by me were of high quality. Areas for improvement are the head proportions and the ears. According to the breed standard, the collie's top of skull and top of muzzle should show a proportion of 1:1, however in many dogs I saw a short top skull. And not all dogs showed correct earset. In a summary, I could participate at a well organised club show in excellent ambiance, I would like to thank you all for that.

 

Összefoglaló eredmények / Summary Results / Zusammensatz / Sommaire:

Balázsovits János és Elena (Nyitramenti Kennel)
„King” kupa a legszebb fiatal sable collie-nak
„King” Trophy for the best sable junior collie
Wood Island Aang
Balázsovits János és Elena (Nyitramenti Kennel)
„Rhys” kupa a legszebb dark-sable Rhys leszármazottnak
„Rhys” Trophy for the best dark-sable Rhys progeny
Dragon Gold Karpatian Legend
Harsányi Péter és Fekete Magda (Kőakói Kennel)
„Rocky” vándorkupa a legszebb gold-sable collie kannak
„Rocky” Trophy for the best gold-sable male
Wood Island Aang
Harsányi Péter és Fekete Magda (Kőakói Kennel)
„Georg” vándorkupa a legszebb Georg leszármazottnak
„Georg” Trophy for the best Georg progeny
Kőakói Titánia
Sulyok Imre Emlékkupa vándorserleg / Sulyok Imre Memorial Trophy
Nyitramenti Bridget of Radway

Hungária Collie Sheltie Corgi Tenyésztők Egyesülete
Fekete Magda Emlékkupa vándorserleg (alapítva 2010-ben) a legszebb kölyök collie-nak
Magda Fekete Memorial Trophy (since 2010) for the best collie puppy

Everlasting Fantasy of the Holy Mountain

Fiatal felvezetők (14-18 éves) /  Junior Handlers (14-18 years)

1. Szolnoki Veronika
2. Behány Zoltán

Kutyapár / Dog Couple

1. Kőakói Zorro, Kőakói Titánia
2. Kőakói Old Cockie, Kőakói Victoria

Tenyésztési díj / Breeding Group

1. Kőakói
2. Nyitramenti

Utódcsoport / Progeny Group

1. Kőakói Old Cockie
2. Lucky-Luke Gondolin Gold Galadriel

Bébi BIS / Baby BIS

1. Rineweld Honey Sweet
2. Lucky-Luke Star Silevril Black Empire

Kölyök BIS / Puppy BIS

1. Everlasting Fantasy of the Holy Mountain
2. Rubin Rose Miss Merrie Melodie

Veterán BIS / Veteran BIS

1. Kőakói Old Cockie
2. -

Fiatal BIS / Junior BIS

1. Wood Island Aang
2. Andvol Roksana
3. Rednalf Dear Passion of Mind

BIS

1. New Inspiration Ze Zlate Janly
2. Twinian Lost for Words
 
   

Részletes eredmények / Detailed results / Detaille Ergebnisse / Résultats détaillés:

Collie Rough

Collie Smooth

Sheltie

Welsh Corgi Cardigan

Welsh Corgi Pembroke

 

 

Készítette: Leidl Andrea www.mador.hu

 
Módosítás dátuma: 2012. június 10. vasárnap, 19:51
 
Copyright © 2020 Hungária Collie Sheltie Corgi Tenyésztők Egyesülete. Minden jog fenntartva. ;
A Joomla! a GNU/GPL licenc alatt kiadott szabad szoftver.
Fordította a Magyar Joomla! Felhasználók Nemzetközi Egyesülete


Oldalaink megtekintéséhez az Internet Explorer 8, Mozilla Firefox 3.5, Opera 10, vagy annál magasabb verziószámú böngészőprogramokat ajánjuk.