Belépés / Log in2012 TOP 10 PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Leidl Andrea   
2013. január 22. kedd, 14:33

Összeállította: Leidl Andrea

Összefoglaló - Eredmények - Képek (collies.sk) - Képek (millie.hu)

Összefoglaló

Egyesületünk a 2012-es évadzáró vacsoráját 2013.01.26-án rendezte új helyszínen, a fóti Oxigén Klub Étteremben. Örömmel tapasztaltuk, hogy nemcsak a díjazottak jöttek el, hanem mindazok, akik szívesen beszélgettek a fajtákról, tenyésztésükről, jövőbeli terveikről is. A vacsora díszvendége dr. Zöldág László volt, az MTA doktora, kandidátusa, a genetika-szaporodásbiológia elismert szaktekintélye, a Szent István Egyetem tanára. A professzor nagyon meglepődött és örült, amikor felkértem korábbi kiadású könyveinek dedikálására.

A programot Harsányi Péter elnöki köszöntője nyitotta meg, melyben tájékoztatást kaphattunk a MEOE és Egyesületünk helyzetéről, a Világkiállítás ideje alatt rendezendő Klubkiállítás terveiről (máj. 18.), valamint az elmúlt időszak eredményeiről. Jólesett a köszönet a klubért végzett munkáért és honlap fejlesztésért, karbantartásért.

A 2012. évi Top 10 és Club Star pontverseny ereményhirdetése kapcsán jókat nevettünk a tenyésztők-tulajdonosok anekdotáin, és könnyek gyűltek a szemünkbe, amikor a kiemelkedő, már az örök vadászmezőkön lévő csodálatos kutyákról hallgathattunk megemlékezéseket.

Újdonságként Csecserits Melinda és Leidl Andrea 20 kérdéses kvízt állított össze az FCI és MEOE története, kiállítási szabályzat, kutya anatómia, genetika, kutyás munka, sportok, irodalom, film témakörökből. A visszajelzések alapján a kvíz és az első három helyezett ajándékai (eredeti Lassie film plakát poszterek, Lassie-s naptár, Tokaji bor, kutya fogtisztító és oklevél) nagy sikert arattak.

Vacsora után kvíz eredményhirdetés következett, majd Székely István különdíjban részesült a vacsora megszervezéséért, az oklevelek nyomtatásáért, a kupák beszerzéséért stb.

Hagyományainkhoz híven tombolahúzással és elhúzódó beszélgetésekkel zártuk a rendezvényt. (Az évek óta a tombolahúzásokra visszatérő éneklő madarat a professzor úr nyerte, a fődíj torta dísze pedig egy gyönyörű tricolor collie-s ostya volt.)

Képek >> Peter Suvák (Jantárová hviezda kennel)

Képek >> Leidl Andrea (Millie.hu)

Eredmények

2012 TOP Collie Rough: Nyitramenti Eusebio 
2012 TOP Collie Smooth: Beid Jantárová Hviezda
2012 TOP Sheltie: Malomvölgyi-Parkerdősi Sarah Jane

Különdíjak (köszönjük Farkas Márta Barbarának az eredményeket):

Különdíj

Felajánló

Nyertes

Top Collie Kan vándorserleg

Magyar Postagalamb Szövetség

Nyitramenti Eusebio

Top Collie Szuka vándorserleg

Magyar Postagalamb Szövetség

Escoliar Blazing Love

Top Collie vándorserleg

Dragon Gold Collie Kennel

Nyitramenti Eusebio

Top Sheltie Kan vándorserleg

Magyar Postagalamb Szövetség

Rineweld Sheltie's Apico D'Amico

Top Sheltie Szuka vándorserleg

Magyar Postagalamb Szövetség

Malomvölgyi-Parkerdősi Sarah Jane

Young Lady vándorserleg
a legszebb fiatal dark-sable szukának

Dragon Gold Collie Kennel

Kőakói

Kiss Lajosné 'Erzsike' emlékserleg

Kakas Tímea

Behány Zoltán és családja

Részletes eredmények:

Collie Rough
Collie Smooth
Sheltie
Welsh Corgi Pembroke
Welsh Corgi Cardigan
Egyéb fajták

Kvíz játék eredmények:

I. helyezett: Székely István
II. helyezett: Nagy Anna
III. helyezett: Kiss Mária

Gratulálunk a győzteseknek és a helyezetteknek!

Módosítás dátuma: 2013. február 27. szerda, 12:07
 
Copyright © 2020 Hungária Collie Sheltie Corgi Tenyésztők Egyesülete. Minden jog fenntartva. ;
A Joomla! a GNU/GPL licenc alatt kiadott szabad szoftver.
Fordította a Magyar Joomla! Felhasználók Nemzetközi Egyesülete


Oldalaink megtekintéséhez az Internet Explorer 8, Mozilla Firefox 3.5, Opera 10, vagy annál magasabb verziószámú böngészőprogramokat ajánjuk.